Ścianki szklane — nowoczesny design w biurach i nie tylko

Ścianki ze szkła są coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale wkomponowują się w wystrój zarówno biur, jak i domowych aranżacji. Właściwości nowoczesnych powierzchni szklanych gwarantują bezpieczeństwo i ciekawy design.

Ściany wykonane ze szkła dobrze wyglądają w nowoczesnych biurach, odgradzają pomieszczenia od innych i zapewniają dobre właściwości wyciszające. Ponadto dobrze sprawdza się, uzupełniając domowe aranżacje jako dodatkowa ścianka bądź oszklenie balkonu. Nowoczesne ścianki szklane są w pełni bezpieczne, dzięki czemu nie trzeba się martwić ich zbiciem bądź zarysowaniem. Z tego powodu są tak chętnie wykorzystywane w różnych pomieszczeniach.

Czym są ścianki szklane?

Ściany tego typu są nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym na wydzielenie powierzchni nawet w małym wnętrzu. Ciekawy styl oparty na modułowym systemie umożliwiającym łatwy montaż jest świetną alternatywą dla standardowych ścian. Ścianki szklane wykonane ze szkła hartowanego, zapewniają bezpieczeństwo i trwałość. Jednocześnie ich instalowanie nie wymaga kucia jak w przypadku montażu zwykłych ścian — dzięki czemu można je wstawiać nawet do wykończonych wnętrz bez obawy o zniszczenia. Świetnym rozwiązaniem do biur może być dźwiękoszczelna ściana ze szkła, która skutecznie wycisza pomieszczenie, zapewniając poufność nawet podczas ważnych rozmów. Dodatkowo taka ściana nie wpuszcza dźwięków z zewnątrz, dlatego często jest wykorzystywana do odgradzania boksów biurowych. Zminimalizowanie hałasu i zgiełku panującego w biurze zapewnia pracownikom spokój i komfort podczas wykonywania pracy.

Zastosowanie ścian ze szkła

Różne rodzaje szkła wykorzystywane do produkcji tych produktów zapewniają mnogość zastosowań. Akustyczna ściana ze szkła doskonale sprawdzi się w nowoczesnych biurowcach — wyciszając pomieszczenie. Ponadto nie zmniejsza tak optycznie pomieszczenia, jak betonowa. Takie ścianki mają zastosowanie w salach konferencyjnych lub boksach biurowych. Szklane ściany dobrze wyglądają także w prywatnych mieszkaniach. Z ich udziałem można uzyskać dodatkowy pokój bez optycznego zmniejszenia powierzchni tak jak w przypadku wstawienia zwykłej ściany. Dzięki temu w jednym pomieszczeniu można wydzielić różne strefy tematyczne np. w salonie wyodrębnić miejsce na biuro. Ponadto ścianki szklane zapewniają dostęp do światła, nie zaciemniając pomieszczenia. Bez względu na rodzaj wykorzystania taka ściana doda nowoczesności każdemu wnętrzu.

Zalety stosowania szklanych ścian

Ściana ze szkła posiada szereg zalet, które czynią ją taką popularną. Pozwala wydzielić dodatkową przestrzeń, jednocześnie nie zaciemniając pomieszczenia. Dodatkowo może zapewniać dźwiękoszczelność dobrze sprawdzającą się w biurach. Dużą zaletą tego typu produktów jest ich nowoczesny i modny wygląd. Łatwość montażu w wykończonych pomieszczeniach bez ryzyka uszkodzeń przemawia za ich zastosowaniem w większości wnętrz. Wszystko to sprawia, że szklane ściany zyskują coraz większą popularność zwłaszcza w biurach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najchętniej czytane

Zobacz również

Tutaj może być Twoja reklama