Dziecięca pościel – jaka sprawdzi się najlepiej?

Kiedy urządzamy pokój dla dziecka, dokładamy wiele starań i troski do tego, by prezentował się on w prawdziwie zachwycający sposób. Nasza pociecha ma się czuć w nim przede wszystkim dobrze i komfortowo. Na samym początku w pokoju dziecka musi stanąć oczywiście łóżko. Jest to najważniejszy mebel, na którym nasz maluch będzie nie tylko spał, ale także się bawił czy nawet i odpoczywał. Jednocześnie mebel ten spełnia niezwykle ważną rolę jeśli chodzi o ogólny wystrój wnętrza. Musi więc zostać do niego dopasowana idealna pościel. To właśnie jej wybór potrafi skutecznie spędzić rodzicom sen z powiek. Wobec tego, jaka pościel idealnie nada się do pokoju dziecięcego?

Rozmiar pościeli i łóżka priorytetem!

Rozmiary pościeli są całkowicie różnorodne, dokładnie w ten sam sposób, w jaki różnić się mogą pod tym względem materace. Wobec tego to właśnie na rozmiar musimy zwrócić największą uwagę. Zwykle dziecięce łóżka mogą mieć całkowicie standardowe wymiary jak np. 140×180 centymetrów. W tym wypadku – nietrudno się domyślić – nie ma najmniejszego problemu z tym, by dobrać i dopasować idealną pościel. Problem zaś może pojawić się w momencie, kiedy wymiary dziecięcego łóżka daleko od tych standardów odbiegają. Wówczas konieczne jest posłużenie się złotą zasadą. Mówi nam ona o tym, by zostawić sobie około 5 centymetrów zapasu. W praktyce więc, do dziecięcego łóżka o niestandardowych wymiarach nigdy nie dobieramy pościeli mniejszej, a właśnie o te wspomniane 5 centymetrów większą. Wówczas taka pościel będzie delikatnie nachodzić na brzegi łóżka, a co za tym idzie, będzie się prezentowała w wyjątkowo elegancki i estetyczny sposób. Co najważniejsze, nasza pociecha będzie mogła się nią wygodnie otulić.

Materiał na dziecięcą pościel – jaki sprawdzi się najlepiej?

Kolejną ważną kwestią jest materiał, z którego pościel dziecięca została wykonana. Zwykle zaleca się nic innego, jak jedynie pościel wykonaną z bawełny. Jest ona niezwykle przyjemna dla skóry, a także wygodna do utrzymania jej w czystości. Z uwagi na to, że bawełna bardzo łatwo poddaje się barwieniu, można znaleźć tego typu pościel w wielu, różnorodnych wzorach. Niemniej jednak jeśli nasza pociecha jest alergikiem, to bawełna może nasilić uporczywe objawy. W takich sytuacjach najlepiej zdecydować się na pościel wykonaną z materiału bambusowego. Wyróżnia się ona nie tylko właściwościami antyalergicznymi, ale także antybakteryjnymi i przeciwgrzybiczymi. Zapewni ona małemu alergikowi zdrowy i co najważniejsze spokojny wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najchętniej czytane

Zobacz również

Tutaj może być Twoja reklama