Ojciec dumny, że córka źle zrobiła zadanie w szkole – zobacz co się stało

Steve Bowler ogłosił na Twitterze, że jest bardzo dumny ze szkolnej porażki swojej 8-letniej córki. Dziewczynka źle wykonała zadanie, które polegało na kategoryzowaniu zabaw według płci.

Steve Bowler wrzucił na Twittera post ze zdjęciem kartki z zadaniem. U góry widnieje lista wypisana na komputerze przez nauczycielkę. Jest na niej 15 zabaw i aktywności: Erector Sets (zabawka inżynierska), gotowanie, Lego, Barbie, samochody Matchbox, puszczanie rakiet, komputery i wojenne gry komputerowe, rower, pływanie, skakanka, puzzle, zabawa w szkołę, zajęcia plastyczne i gry planszowe.

Pod listą znajduje się pusta tabelka z trzema kolumnami – każda kolumna dla jednej z kategorii: chłopcy, dziewczęta i oboje. Tabelka ma też pięć rzędów w każdej kolumnie, co sugeruje, że pod każdą kategorię ma trafić pięć zabaw i aktywności: pięć dla chłopców, pięć dla dziewczynek i pięć dla obojga.

Córka Bowlera uznała jednak, że tabelkę należy przerobić. Jako zabawy dla chłopców wpisała wojenne gry komputerowe, Erectory i Matchboxy, dla dziewczynek gotowanie i Barbie, a resztę kwadratów w tych dwóch kolumnach zostawiła pustą. Następnie wpisała wszystkie pozostałe zabawy pod kategorią ‘oboje’, a ponieważ zostało jej 10 zabaw, to dorobiła sobie w tej kolumnie brakujące rzędy.

Szokująca jest reakcja nauczycielki, która też widnieje na zdjęciu szkolnej kartki, którą Bowler puścił w świat. Zamiast zreflektować się, że jej zadanie powiela niedzisiejsze stereotypy, pani zwraca uwagę ośmiolatce, że powinna była wypełnić każdy kwadrat w każdej kolumnie! „Omawialiśmy to przecież” – naciska w komentarzu u dołu kartki.

Mogłaby jeszcze bardziej schrzanić to zadanie” – skomentował na Twitterze Bowler. Z pewnością zastanawiał się, dlaczego córka uznała gotowanie za domenę wyłącznie żeńską, ale możliwe, że dziewczynka z początku próbowała podążać za spaczoną logiką zadania.

Post Bowlera został podany dalej 6,300 razy i otrzymał 2,100 twitterowych serduszek. Historia opowiada nie tylko o społecznych stereotypach dotyczących płci, ale pokazuje też, że niestety szkoła czasem potrafi być bardzo zamknięta na kreatywność i świeże spojrzenie dziecka.

To, jak dziewczynka rozwiązała zadanie, a także bombowa reakcja jej ojca, cieszą natomiast niezmiernie.