Fasolki

Gra „Fasolki” rozwija umiejętność myślenia strategicznego, a także ćwiczy w sztuce negocjacji.

Celem gry jest zarobienie jak największej ilości monet na sprzedaży fasolek. Grający mają do dyspozycji po dwa poletka, na których mogą sadzić fasolki. Im więcej fasolek jednego rodzaju udaje się wyhodować, tym więcej monet otrzymuje się za sprzedaż.

Jednakże gracze są zobowiązani sadzić fasolki według kolejności kart w ręku. Sztuką jest więc pozbycie się zawczasu kart z fasolkami, które nie pasują do naszej uprawy, handlując z innymi graczami.

Gra wymusza w ten sposób ciągłą i intensywną interakcję pomiędzy grającymi. Gracze muszą prowadzić negocjacje, by doprowadzić do jak najkorzystniejszych wymian między sobą.

W ten sposób „Fasolki” pomagają odkryć w sobie ducha przedsiębiorczości, a także uczą prowadzenia pertraktacji i wypracowywania porozumień – umiejętności, które przydadzą się każdej dziewczynce już teraz, a także w dorosłym życiu.

Gra ma dość proste i dobrze przemyślane zasady; trwa około 45 minut i dostarcza masę zabawy i radości. W samych Niemczech sprzedano jej ponad 600 000 egzemplarzy.

Opis

Dodatkowe informacje

wiek

10+

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Fasolki”