Hania B. Magiczny Weterynarz – Smoczy płomień

„Smoczy płomień” to pierwsza z serii książek „Hania B. – magiczny weterynarz”.

Hania kończy 10 lat i rano wydaje jej się, że wszyscy zapomnieli o jej urodzinach. Jednak na progu pojawia się tajemnicza paczka, której zawartość przenosi Hanię do magicznej krainy Bellua. Tam Hania dowiaduje się, że jej wujek od lat pełni funkcję Opiekuna Magicznych Stworzeń i potrzebuje następcy.

Hania podejmuje się więc uleczenia małej smoczycy Mith Ickle, aby pokazać, że jest zdolna do przejęcia funkcji Opiekunki. W trakcie wyprawy w poszukiwaniu lekarstwa dla chorej Hania musi wykazać się odwagą, troskliwością, inteligencją, a także przezornością. Książka podejmuje takie tematy jak przyjaźń i zaufanie, a także złośliwość ze strony innych i zranione uczucia.

Lektura wyróżnia się na tle innych pozycji o magii i czarach tym, że bohaterka jest taka, jak przeciętna dziesięciolatka — inteligentna i ciekawa świata, ale też czasem zagubiona, przestraszona czy zagniewana, dzięki czemu dzieciom łatwo identyfikować się z Hanią. Według wielu rodziców-blogerów w kraju i za granicą, to właśnie tajemnica popularności tej książki.

Autorka Claire Taylor-Smith pisze ciekawie, ale jej opisy są pozbawione szczegółów, dzięki czemu tekst utrzymuje uwagę i zainteresowanie młodszych czytelniczek – książka nadaje się do samodzielnego czytania już od 8 roku życia, a od 6 do czytania na głos przez osobę dorosłą.

Opis

Dodatkowe informacje

wiek

6-7, 7-8, 8-9, 9-10

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Hania B. Magiczny Weterynarz – Smoczy płomień”