Hania Humorek – Wielka Księga

Wielka Księga Hania Humorek to trzy osobne książki w jednym grubym tomie:

  • „Hania Humorek”
  • „Hania Humorek zostaje gwiazdą”
  • „Hania Humorek ratuje świat!”

Książka traktuje o tytułowej bohaterce, jej przygodach, marzeniach, życiu w domu i w szkole; jej przyjaźniach, pomysłach, psotach, błędach i sukcesach.

Duży druk wydania może sugerować lekturę dla młodszych dzieci, jednak fabuła składa się z szeregu wątków i nie zawsze rozwija się w sposób liniowy. Czasem znaczenie jakiegoś zdarzenia wyjaśnia się dopiero kilka rozdziałów dalej. W książkach pojawia się też dość skomplikowane słownictwo i terminologia, na przykład słowa związane z ekologią i środowiskiem. Stąd książka trafia głównie do czytelniczek w wieku lat 9 i 10, a nawet starszych.

Hania Humorek” wprowadza nas w świat bohaterki. Poznajemy jej rodzinę i przyjaciół, a także jej pasje, marzenia i osobowość. W czasie rozwoju fabuły widzimy, jak Hania stopniowo przekonuje się do nielubianego kolegi z klasy, kiedy okazuje się, że mają podobne zainteresowania. Poznajemy też jej tendencję do złych nastrojów, a jednocześnie mamy okazję być świadkami, jak w sytuacji kryzysowej opanowuje emocje i znajduje kreatywne rozwiązanie problemu.

Hania Humorek zostaje gwiazdą” ma bardziej jednolitą myśl przewodnią – przez wszystkie rozdziały Hania podejmuje rozmaite próby stania się sławną. Wykazuje się przy tym kreatywnością, inicjatywą, a nawet przebiegłością. Gdy jej plany spalają na panewce, musi poradzić sobie z frustracją i wytrwale dążyć do celu — szczególnie kiedy na drodze staje jej zwykły pech. Na końcu książki okazuje się, że recepta na zostanie gwiazdą leży w jej prawdziwej pasji i zainteresowaniach, które kultywuje od dawna, i w chęci pomocy innym.

Hania Humorek ratuje świat!” podejmuje poważniejsze tematy ekologii, zagrożonych gatunków zwierząt i użytkowania bogactw naturalnych planety Ziemi. Hania bardzo pragnie zmienić świat na lepszy, jednak z początku jej metody są lekko skrajne i mało skuteczne. Gdy na dodatek młodszy brat wygrywa konkurs, który chciała wygrać Hania, musi ona zmierzyć się z emocjami zazdrości i frustracji. Na końcu jednak, dzięki otwartości nauczyciela Hani, i burzy mózgów całej klasy, jeden z jej pomysłów zostaje przekuty na konkretną akcję pro-ekologiczną, która, dzięki współpracy całej klasy, kończy się wielkim sukcesem.

Opis

Dodatkowe informacje

wiek

10-11, 11-12, 8-9, 9-10

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Hania Humorek – Wielka Księga”