Matylda (film)

Matylda to film o przygodach niezwykłej dziewczynki, którego scenariusz i scenografia uroczo balansują na pograniczu świata bajkowego, komedii i filmu akcji.

Matylda przyszła na świat w rodzinie Wormwoodów, którzy ciągle oglądają telewizję i prowadzą pokrętne interesy, którymi interesuje się policja. Tymczasem Matylda to dziewczynka ciekawa świata i zakochana w książkach. W trakcie pełnego wartkiej akcji i niespodzianek filmu, Matylda odkrywa, że posiada sekretną moc. Szybko uczy się ją kontrolować i używa jej, a także swojej nieprzeciętnej inteligencji, żeby dać nauczkę niesfornym dorosłym.

Wspaniała historia o przygodach rezolutnej dziewczynki, która znajduje odwagę, by stanąć naprzeciw złemu losowi. Dzięki miłości do książek zdobywa nieprzeciętną wiedzę, która nie raz pomaga jej wykaraskać się z tarapatów. Matylda to asertywna, młoda osoba, która potrafi zawsze być sobą i robić dokładnie to, co uważa że należy, i która dba o swoich przyjaciół i pomaga rodzinie, gdy ta wpada w tarapaty z FBI.

Film nadaje się świetnie na wieczór filmowy dla całej rodziny, albowiem każdy znajdzie w nim coś dla siebie – nawet miłośnicy kina mafijnego, dzięki fantastycznej kreacji Danny’ego DeVitto! Sceny z przerażającą dyrektorką szkoły Agathą Trunchbull są momentami dość ostre, dlatego polecamy publiczności od 8 roku życia.

Film na podstawie książki Roalda Dahla o tym samym tytule.

Dodatkowe informacje

wiek

8+

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Matylda (film)”