Merida Waleczna

Merida jest księżniczką klanu Dunbroch i córką króla Fergusa. Matka Meridy stara się przyuczać ją do roli, którą dziewczyna ma odegrać na dworze ojca.

Merida z kolei wyrosła na bardzo niezależną nastolatkę, która nie ma ochoty wychodzić za mąż i w ogóle uważa, że wszystko wie najlepiej. Aż do momentu, kiedy popełnia błąd tak straszliwy w skutkach, że w niebezpieczeństwie znajduje się jej własna matka.

To właśnie więź pomiędzy Meridą a jej mamą jest w centrum uwagi filmu, a nie, jak to zwykle bywa w filmach o księżniczkach, jej relacja z księciem czy inną męską postacią. Z tego powodu film jest propozycją w dziecięcym kinie dość unikalną.

Merida i jej matka muszą stawić razem czoła wielu przeciwnościom, a w efekcie wspólnych doświadczeń, zaczynają lepiej rozumieć siebie nawzajem. Rozmaite sytuacje pokazują im, że ich wiedza i umiejętności uzupełniają się. Na przykład, z tarapatów raz wyciąga ich waleczność (czyli specjalność Meridy), a innym razem znajomość dyplomacji (czyli specjalność jej mamy). Wspólne przygody powodują, że każda zaczyna rozumieć co jest ważne dla tej drugiej, uczą się wzajemnego szacunku i znajdują nić porozumienia.

Merida Waleczna należy do nowego pokolenia księżniczek Disneya, a jednocześnie film nie podsuwa widzom żadnych jednoznacznych odpowiedzi – prawda, jak często bywa, leży pośrodku.

Opis

Dodatkowe informacje

wiek

6+

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Merida Waleczna”