Nietoperzyca Kaja i piękno uważności

Nietoperzyca Kaja czuje, że jest inna niż pozostałe dzieci-zwierzątka, ponieważ śpi do góry nogami, i to głównie w dzień. Kaja nie lubi siebie i nie wierzy, że inni mogliby ją polubić. Na szczęście spotyka kotkę Wiktorię, która stopniowo pokazuje Kaji, że jest ona wartościowa i, dzięki swojej inności, nieprzeciętna.

Aby pomóc Kaji dostrzec piękno w sobie i dokoła siebie, kotka Wiktoria uczy ją prostej medytacji i tłumaczy, że uczucie bycia kimś wyjątkowym, jest czymś, co płynie z wewnątrz. Kaja czuje się wolna i po raz pierwszy w życiu szczęśliwa.

Agnieszka Pawłowska pisze o relacji z samą sobą językiem niezwykle przystępnym dla dzieci. Ćwiczenie medytacji jest opisane w taki sposób, że dzieci i rodzice mogą z łatwością ją wypróbować. (Nie jest to związane z żadnym rytuałem religijnym – jest wyłącznie metodą psychologiczną, by poczuć więcej piękna, siły, spokoju i wolności).

W ćwiczeniu Wiktoria wykorzystuje cztery pomalowane kamyczki – wykonanie ich nie jest konieczne, żeby spróbować medytacji, ale może być fantastyczną aktywnością na deszczowe popołudnie dla córki i rodzica.

Co istotne, opowiadanie wykracza poza indywidualistyczne podejście do dowartościowywania jednostki. Uczy, że dzięki uważności i czując się dobrze ze sobą, dostrzegamy wyjątkowość innych i w otaczającej nas rzeczywistości.

„Nietoperzyca Kaja i piękno uważności” to wyjątkowa oferta na polskim rynku literackim. Ilustracje Kingi Kałużnej dodają książeczce magii.

Kategoria: Tag:

Opis

Dodatkowe informacje

wiek

5+

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Nietoperzyca Kaja i piękno uważności”