Nowa psychologia sukcesu

„Nowa psychologia sukcesu” to książka polecana przez Billa Gates’a. Carol Dweck, profesorka prestiżowego amerykańskiego Uniwersytetu Stanford, zbadała i opisała zjawisko “nastawienia umysłu” jako jedną z głównych tendencji psychologicznych determinujących sukces.

Okazuje się, że nie talent, a nawet nie ciężka praca, są kluczem do sukcesu. Dweck pokazuje, że główną różnicą pomiędzy tymi, którzy realizują swój potencjał, a tymi, którym się to nie udaje, jest posiadanie „umysłu nastawionego na rozwój” – w przeciwieństwie do „umysłu nastawionego na trwałość”.

Dweck wykazuje w swoich badaniach, że dzieci już od czwartego roku życia wykazują dominację jednej z dwóch tendencji. Przekonania związane z daną tendencją wpływają na poziom odnoszonych sukcesów w nauce, sporcie i przyjaźniach, a w przyszłości w rodzinie, związkach i życiu zawodowym.

Książka opisuje wyniki eksperymentów prowadzonych przez Dweck, ale jest też pełna przykładów i anegdot z życia codziennego. Dzięki nim czytelnicy stopniowo budują intuicyjne zrozumienie tych dwóch tendencji, i jak przekładają się one na funkcjonowanie w praktyce.

Dlaczego polecam Nową Psychologię Sukcesu? Ponieważ jest to książka zorientowana na rozwiązania” – pisze na swoim blogu Bill Gates. Gates rok w rok publikuje ranking pięciu najlepszych książek, które przeczytał. „Nowa psychologia sukcesu” znalazła się na jego liście w 2015 roku.

Dweck opracowała też sposób wykształcania i kultywowania „umysłu nastawionego na rozwój” u dzieci. Książka stała się metodologiczną podstawą naszego artykułu „Jak uczyć dziewczynki radzić sobie z porażkami”.

Wartość tej książki wykracza daleko poza świat edukacji” – dodaje Gates – „Jest równie istotna dla osób w businessie, które chcą wspierać rozwój talentów, a także dla rodziców, którzy chcą wychowywać swoje dzieci tak, żeby w przyszłości umiały one rozwijać się dzięki wyzwaniom”.

Opis

Dodatkowe informacje

wiek

18+

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Nowa psychologia sukcesu”