Zwierzogród

Judy Hops spełnia marzenie swojego życia, by ścigać przestępców i jako pierwszy królik w historii Zwierzogrodu zostaje policjantką. Niestety na posterunku jest traktowana pobłażliwie przez inne zwierzęta-policjantów i oddelegowana do sprawdzania biletów parkingowych. Judy od pierwszego dnia widzi, że będzie musiała wykazać się sporą determinacją, by udowodnić, że potrafi być prawdziwą gliną.

Pewnego dnia spotyka na posterunku zapłakaną żonę Emila Wydralskiego, którego zaginięcia nie udało się wyjaśnić policji od dwóch tygodni. Szef Judy, byk Komendant Bogo aka “Bycza Krew”, zgadza się, żeby Judy przyjrzała się sprawie, ale daje jej na wyjaśnienie zniknięcia Wydralskiego jedynie 48 godzin. Na dodatek stawia warunek, że jeśli Judy nie rozwiąże zagadki, będzie musiała złożyć legitymację policjantki.

Judy musi wykazać się niezwykłą pomysłowością i sprytem – w końcu postawiła wszystko na jedną kartę. Do tego, jako królik, a więc zwierze mniejsze i słabsze od wielu innych policjantów, musi znaleźć swój własny sposób na bycie skuteczną.

Namawia też do współpracy drobnego przestępcę Nicka Bajera. Razem stopniowo odkrywają, że zaginięcie Wydralskiego to tylko maleńka część dużo grubszej afery, która sięga mackami nie tylko w głąb światka przestępczego Zwierzogrodu, ale też do urzędu miasta i Ratusza.

Judy napotyka wiele przeszkód i nie raz bliska jest poddaniu się. Na końcu jednak jej ambicja, idealizm i inteligencja biorą górę. “Zwierzogród” to film z kobiecym charakterem w roli głównej, o podążaniu za marzeniami wbrew przesądom otoczenia.

Humor, jak w każdym długometrażowym filmie Disneya, rozśmiesza dzieci, a jednocześnie puszcza oko do dorosłych. Film podejmuje też tematykę życia w społeczeństwie różnorodnym w oparciu o zasady tolerancji — a także tego, jak różnorodność może z łatwością stać się polityczną i medialną kartą przetargową.

Nawiązania do znanych klasyków, jak “Ojciec Chrzestny”, ucieszą fanów kinematografii. Świetna rozrywka dla całej rodziny.

Opis

Dodatkowe informacje

wiek

7+

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Zwierzogród”