Odwołany samolot z Niemiec? Wróć busem!

Podróże do Niemiec wciągają bez pamięci. Latamy tam nad wyraz często – w podróże biznesowe, a także na krótkie city-breaki. Niemniej jednak podróże samolotem są dość kosztowne, a na tak krótkim dystansie praktycznie nieopłacalne. Mimo wszystko decydujemy się nieco zapomnieć o naszych oszczędnościach i zagwarantować sobie możliwie jak najszybszą podróż. Warto jednak wiedzieć, że linie lotnicze coraz częściej płatają swoim klientom przysłowiowe figle. Bardzo często bowiem można na niemieckich lotniskach spotkać spanikowanych rodaków, którym dosłownie przed kilkoma minutami odwołano samolot do kraju. Z pewnością nikt z nas nie chciałby się w takiej sytuacji znaleźć, szczególnie jeśli kolejnego dnia musimy już wrócić do pracy. Okazuje się, że tanią i bezpieczną alternatywą okazują się busy z Niemiec do Polski!

Gwarantowany powrót do Polski w przypadku odwołanego lotu

Odwołany lot jest dla wielu turystów możliwie najgorszym scenariuszem na zakończenie ich niemieckiego urlopu. Wówczas wkrada się panika odnośnie tego, jak powrócić do kraju, a racjonalne myślenie schodzi nieco na drugi plan. Okazuje się, że busy Niemcy Polska są w tym wypadku idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Otóż busy kursują praktycznie zawsze. Co więcej, nie trzeba rezerwować przejazdu na miesiąc wcześniej. Wystarczy bowiem zadzwonić i zapytać, czy jest wolne miejsce. Jeśli tak, to kwestia naszego powrotu do Polski została w prosty sposób rozwiązana. Jeśli nie, warto zadzwonić do innego przewoźnika. Z pewnością prędzej czy później uda się nam znaleźć miejsce na danej trasie i spokojnie wrócimy do domu. Co jest jednak ważniejsze, bilet na przejazd busem zwykle kosztuje nawet o połowę mniej, niż przelot samolotem. Wobec tego warto się na taki transport zdecydować.

Nie ważne gdzie jesteś, busy i tak przyjadą!

Jeszcze gorzej jest w przypadku, kiedy mamy odwołany lot, a na lotnisko jechaliśmy długie godziny z miejsca wypoczynku. W takiej sytuacji rzeczywiście może się wydawać, że jedyną opcją jest przenocowanie na lotnisku i zarezerwowanie kolejnego biletu. Jednak znów z pomocą mogą nam przyjść busy. Okazuje się, że busy Bawaria Polska czy z innego regionu Niemiec, obsługują stałe połączenia drogowe. Wobec tego nieważne czy mamy daleko do lotniska w Bawarii, czy w Dolnej Saksonii, busy i tak przyjadą po nas na czas, a my nie musimy martwić się o dodatkowe koszty dojazdu na lotnisko i z lotniska, w przypadku odwołanego lotu. Rozwiązanie jest więc nie tylko ekonomiczne, ale co najważniejsze także i wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najchętniej czytane

Zobacz również

Tutaj może być Twoja reklama